Мени

Готвачки нож Yaxell серија Super Gou Chef's 200mm јадро SG2 дамаскус 161 слоја HRC63

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 37100
Залиха: од лагер
28450ден.

ОСОБИНИ

Super Gou е изклучително добар нож со врвни можности при сечење и одличен изглед и финиш

Super Gou има јадро од SG2 Micro-Carbide powder Stainless челик со цврстина од супер 63HRC , вкупно 161 слоја на железо , од по 80 слоја на секоја страна .Сето ова исто му дава препознатлива  дамаст шара на површината на сечилото. 


Рачката е од црно црвена micarta со вкупно 3 метални нитни. Материјалот е одобрен од  FDA дирекции за храна и познато е дека е одлично отпорна при користење.Рачката рачно е финиширана до брилјантен сјај  и ќе трае со децении, има метален завршеток  кој дава подобар баланс на ножот при користење.

Сите елементи на ножот даваат исклучителен изглед на ножот но исто секако поседува неспоредливи својства за сечење.

На самото рачно е сечило изгравирано името на серијата исто и на металниот крај од рачката. 

Ножот е наменет за обработка на сите видови храна односно за сечење, дробење , правилно сецкања на зеленчук , овошје , месо , риба и друга храна

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него.
Не смее да се пере во машина за садови !

Yaxell  Super Gou Chef's нож
модел број 37100

Аголот на сечилото е 12 степени , наострен е од двете страни
Должината на сечилото е 200мм / 8inc
Вкупна должина 340 mm
Ширина на сечилото е 45mm
Тврдост на сечилото 63±1 HRC
Тежина 223 gr

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review