Мени

Батериска лампа Olight RN 2000 предна за велосипед

Голема снага: Лампата дава 2.000 лумени излез , домет на зракот од 170 метри и 7.1000 кандели , целосно ќе ја осветли околината се до дома , без прашање.

 Насочено и широкопојасно светло: Комбинира силно насочено светло или широкопојасно , овозможува возење со лесно запазување на сите детали во околината. Повеќе од доволна за релаксирано возење  , друмско возење или MTB.

Сигурна контрола: Поседува втора бежична контрола со што со едно притискање може да се контролира без да ги пуштате рачките на велосипедот.

Паметна интеракција: Сензорот за движење ќе ја исклучи лампата автоматски ако е во мирување над 2 минути. Светлосниот сензор ќе ја подеси јачината на  лампата во зависност од околината.

Power bank: Се користи и како полнач за мобилни и други уреди.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: RN2000
Залиха: од лагер
6690ден.   

Технички детали општо  
Досег на зракот 170 m
Максимална количина на светлосен зрак 2000 lumenс
Максимален интензитет на зракот 7100 candela
Компатибилни батерии 2 X 3.6V 3350mAh 18650 Battery
Извор на светлост High Performance LED
Вид на оптика TIR Optical Lens
Начин на вклучување на модови Со копче нагоре надоле
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Flash Mode (Day Flash) 0~2000 lumens
Runtime Flash Mode (Day Flash) 10.5 hours
Flash Mode (Night Flash) 500~2,000 lumens
Runtime Flash Mode (Night Flash) 6.5 hours
Hybrid Mode (High) 2,000 lumens
Runtime Hybrid Mode (High) 3 hours 20 minutes
Hybrid Mode (Med) 1,000 lumens
Runtime Hybrid Mode (Med) 5 hours 20 minutes
Hybrid Mode (Low) 500 lumens
Runtime Hybrid Mode (Low) 10.5 hours
Floodlight Mode (High) 1,000 lumens
Run Time Floodlight Mode (High) 4.5 hours
Floodlight Mode (Med) 500 lumens
Run Time Floodlight Mode (Med) 9 hours
Floodlight Mode (Low) 250 lumens
Run Time Floodlight Mode (Low) 17.5 hours
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX6
Тежина 195 gr
Должина 100 mm
Ширина 42 mm
Висина 35 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Планински , друмски урбан велосипедизам
Содржина на пакувањето  
  RN 2000 × 1
  Handlebar Mount × 1
  GoPro Mount × 1
  Remote Control (incl. strap) × 1
  Aero Bar Compatible Strap × 4
  3mm Hex × 1
  Type-C USB Cable × 1
  User Manual × 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review