Мени

Готвачки нож Yaxell серија Ran Santoku 165mm јадро VG10 дамаскус 69 слоја HRC61

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 36001
Залиха: од лагер
12340ден.

ОСОБИНИ

Zen Santoku е јапонски облик на главниот готвачки нож.
Има помала должина на сечилото од класичниот готвачки нож но со одличната ширина о облик е супер погоден за обработка на секаков вид на храна , зеленчук , овошје месо или риба. Лесен е за ракување , со помала тежина и не зафаќа премногу простор.


Ran серијата има јадро од VG10 челик со цврстина од супер 61HRC со вкупно 69 слоја железо односно од по 34 слоја на секоја страна од наизменично мек и Stainless челик, вкупно 69 слоја .
Површината на сечилото има препознатлива дамаст шара.

Рачката е од црна micarta прицврстена со две метални нитни и има метален завршеток на крајот. Микарта е одобрена од FDA дирекции за храна и познато е дека е одлично отпорна при користење.Сјајно е финиширана  и ќе трае со децении.

На самото сечило впишано е името на серијата

Ran серијата е особено популарна , со прифатлив ранг на цена и одлични перформанси
Ножот е наменет за обработка на сите видови храна односно за сечење, дробење , правилно сецкања на зеленчук , овошје , месо , риба и друга храна

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него. Не смее да се пере во машина за садеви
 

Yaxell Ran Santoku нож
модел број 36001

Аголот на сечилото е 12 степени , наострен е од двете страни
Должината на сечилото е 165mm
Целосна должина 300 mm
Ширина на сечилото  45mm
Тврдост на сечилото 61±1 HRC
Тежина 185 gr

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review