Мени

Готвачки нож Yaxell серија Zen Santoku 165mm јадро VG10 дамаскус 37 слоја HRC61

 • Залиха: 60 денови од нарачка
 • Бренд:
 • код: 35501
Залиха: 60 денови од нарачка
10470ден.   

Zen Santoku е јапонски облик на главниот готвачки нож.
Santoku има помала должина на сечилото од класичниот готвачки нож но со одличната ширина о облик е супер погоден за обработка на секаков вид на храна , зеленчук , овошје месо или риба. Лесен е за ракување , со помала тежина и не зафаќа премногу простор.

Zen серијата има јадро од VG10 stainless челик и супериорна тврдост од HRC61 на Rockwell скалата. Ножевите од оваа серија имаат 37 слоја со едноставна дамаск железна текстура:Односно од по 18 слоја од секоја страна на јадрото.Финиширан е со вдлабнатини на горниот дел од двете страни направени со удирање на сечилото и го има одштампано името на серијата на Јапонски.

Рачката е од црна микарта , финиширана и дополнително прицврстена со две stainless метални нитни. Овој материјал не се собира или деформира , одобрен е за допир со храна и ќе трае со децении

Ножот е лесен за употреба за обработка на секаков вид на храна

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него. Не смее да се пере во машина за садеви

Yaxell Zen Santoku нож
модел број 35501

Должина на сечилото 165mm
Ширина на сечилото 45mm
Вкупна должина 300mm
Тврдост на сечилото 61±1 HRC
Тежина 210 gr

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review