Мени

Olight iXV Desert Tan батериска лампа

● Специјален дизајн: iXV е специјално дизајнирана i1R 2 Pro за 15 годишнина од Olight.

● Високи перформанси: CSP LED со  TIR optic lens, дава максимум 180 lumens, досег 48m. 

● Универзална порта за полнење: Користи целосно универзална USB-C port, со што го прави полнењето достапно секаде и лесно. Вградена 130mAh Lithium-ion battery, со трајност до 12 часови.

● Лесна за користење: Вклучување со едноставно вртење на телото , со две нивоа на осветлување.
● Индикатор за наполнетост во две бои

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: iXV-des-tan
Залиха: од лагер
1690ден.   

Технички детали општо  
Досег на зракот 48m
Максимална количина на светлосен зрак 180 lumen
Начин на полнење на батеријата USB A-C Charging Cable
Компатибилни батерии 3.7V 130mAh 10220 Rechargeable Lithium-ion Battery (Built-in)
Максимален интензитет на светлината 580 candela
Извор на светлост High Performance Cool White LED
Тип на рефлектор / леќа TIR Optic Lens
Начин на вклучување на модови No switch
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија Series EOS (Keychain)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 180 lumens
Run time High 23 minutes
Low 5 lumens
Run time Low 12 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 22 gr
Должина 51,3 mm
Дијаметар на телото 16,2  mm
Пакување Картонска кутија
Намена секојдневно користење , привезок за клучеви , надворешни активности.
Содржина на пакувањето  
  iXV Desert Tan color  (Battery Built-in) x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  User Manual x 1

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review