Мени

Пила за сечење дрва CSP 41 Scheppach бензиски двотактен мотор 1,9KS 41cc, 41cm

Должина на пилата за сечење 41cm
Тежина 7,02 кг
Ширина 0,26 м
Должина 0,44 m
Висина 0,28 м

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: CSP-41-1.9
Залиха: од лагер
8390ден.   

Доколку барате бензинска моторна пила од 16" (40 cm), scheppach CSP41 ќе ве убеди со своите перформанси. Брзата работа е загарантирана благодарение на системот за менување ланецот и брзо стегање без алат. Опсегот на испорака вклучува и водилка и ланец за пила од Орегон.
 
Моќен 41 cm3 / 2-тактен бензински мотор
Квалитетна шипка и синџир од 16" Орегон за најдобри резултати во сечењето
Дебелина на сечење 37,5 cm
Автоматско подмачкување на синџирот
Систем за брзо ослободување на синџир без алат
Голем метален стоп со канџи за безбедно работење
Систем против вибрации го апсорбира шокот и го намалува заморот на корисникот
Голем филтер за воздух за долговечност на моторот
Системска сопирачка / сопирачка со синџир го запира ланецот во рок од неколку милисекунди во случај на повратен удар
 
Корисна и моќна, таква треба да биде, моторната пила на која се потпирате кога сечете огревно дрво, пресечете и исечете ги дрвените парчиња погодни за кревање. CSP41 од Scheppach беше препознаен од списанието „Heimwerker Praxis“ како сигурен уред на почетно ниво за ваков тип на работа.
 
Моќниот 2-тактен бензински мотор од 41 cm³ и висококвалитетната шипка и синџир од Орегон од 16 инчи обезбедуваат многу добар резултат на сечење. Со ширина на сечење од 37,5 cm, моторната пила може да се користи за сечење огревно дрво како и за отстранување жива ограда, грмушки или гранки. Вградениот филтер за воздух за тешка работа го продолжува животниот век на моторот.


Подмачкувањето на ланецот е автоматско, така што не мора да се грижите за тоа додека работите. Ланецот исто така може да се затегне во секое време и без алат со помош на тркало за прилагодување и системот за брзо затегнување на ланецот. Поради ова и бензинскиот мотор, моторната пила CSP41 нуди висок степен на флексибилност, бидејќи може да се користи секаде во секое време.
 
Бензинската моторна пила е опремена со систем против вибрации за најудобна можна работа. Вибрациите на моторот на рачките се значително намалени и овозможуваат подолги работни фази.
 
Вградените безбедносни механизми се уште поважни од високото ниво на удобност. Големиот метален стоп со канџи овозможува фиксирање на блокот на моторот на дрвото при пилање со ланецот што е вклучен внатре. Ова го отежнува неконтролирано отклонување на моторната пила. Може да се користи и за примена на потпора за да се развие притисок врз ланецот на пилата. Во случај на повратен удар, сопирачката на ланецот запира во рок од неколку милисекунди.

Погон на мотор со согорување бензиски
Тип на мотор 2-тактен мотор
Должина на пилата 41,0
Кабел од типот на стартер
 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review