Мени

Цепило на трупци HL460 Scheppach 1500W хоризонтално

 • Залиха: со нарачка
 • Бренд:
 • код:
Залиха: со нарачка
22490ден.

HL460 СПЛИТЕРОТ НА ДРВЕНИ ТРУПЦИ ОД SCHEPPACH Е ОСНОВЕН ПОМОШНИК ЗА ЕДНОСТАВНА И БРЗА ОБРАБОТКА НА огревно дрво. НЕГОВАТА РУБУСТНА КОНСТРУКЦИЈА, ЛЕСНОТО РАКУВАЊЕ И ВИСОКАТА СТАБИЛНОСТ ГО ПРАВААТ ОДЛИЧЕН ПОМОШНИК ЗА СИТЕ ДОМАЌИНСТВА КОИ ИМААТ КАМИН ИЛИ ШПОРЕТ НА ДРВА.

Разделува до 100 трупци на час, неговото безбедно и тивко работење без напор го цепи складираното и свежото дрво
Разделна моќност 4 тони
Должина на дрво до 370 mm, дијаметар до 250 mm
Хидрауличен цилиндар со автоматско враќање
Отпорна на торзија, челична конструкција обложена со прав
Стабилен нож за разделување
Оптимална безбедност благодарение на работата со две раце
Машина со мало одржување со мали димензии
Безбедносна решетка
 


Должина на машината 995,0
Ширина на машината 425,0
Висина на машината 610,0
Тежина 48 kg
Дијаметар на тркала 150,0

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review