Мени

Фреза столна Scheppach HF60 230V 1500W Колети 6/8/12mm Висина на вретеното 40мм

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 5902106901
Залиха: од лагер
23600ден.   

Компактната машина за резирање на дрвени материјали HF60 од scheppach е практичен модел за на маса што може да се користи и во движење доколку е потребно. Машината за глодање има цврста основа благодарение на стабилната конструкција и сопствената тежина од речиси 21 кг. Поради екстензиите на масата од двете страни, компактно дизајнираната фреза нуди пријатно голема површина за работа.

Компактен модел
Контрола на променлива брзина од 11500 до 24000 вртежи во минута
Колети од Ø 6, 8 и 12 mm
Моќен мотор од 1500 вати
Со аголен стоп и голем димензионирани алуминиумски стоп како стандард
Екстензии на маса од двете страни, големина на маса 610 x 360 mm
Прилагодлива висина на вретеното од 0 до 40 mm
 
Машините за глодање за клупи често се користат во работилниците за хоби, на пример за правење слотови, жлебови или други вдлабнатини. HF60 од scheppach е практичен и компактен модел на маса што може да се користи дури и како мобилен уред доколку е потребно.
 
HF60 е погоден за употреба со фреза до максимален дијаметар од 50 mm. Стабилната конструкција и тежината од речиси 21 кг гарантираат дека машината за глодање дрво е особено стабилна и сигурна.
 
Со големина на маса од 610 x 360 mm, машината за глодање дрво може да се користи и во мали работилници. Продолжетоците на масата интегрирани од двете страни исто така ја зголемуваат површината на масата и на тој начин овозможуваат обработка на големи работни парчиња и извршување на специјална глодачка работа.
 
Висината на вретеното, а со тоа и висината на сечилото за сечење лесно се прилагодуваат со вртење на рачната рачка на страната на машината. Посакуваната висина може бесконечно да се прилагоди од 0-40 mm и потоа се фиксира со завртка за стегање. За фиксирање на работните парчиња на масата за глодање, во посакуван опсег се вклучени три уреди за стегање со 6, 8 и 12 mm, што овозможува добро водење и безбедно ракување.
 
Благодарение на променливата контрола на брзината од 11500 до 24000 вртежи во минута, работното парче може оптимално да се обработи. Моторот од 1500 W обезбедува и доволна моќност.
 
HF60 е исто така стандардно опремен со аголен стоп и особено големи алуминиумски столпчиња кои го држат работното парче на место.


Должина на машината 1030,0
Ширина на машината 360,0
Висина на машината 311,0

Напон 230-240V
Фреквенција 50 Hz

Внатрешен дијаметар на вшмукувачкиот приклучок 93,6
Надворешен дијаметар на вшмукувачкиот приклучок 100,0

Висина на маса 311,0

максимална брзина на вретеното 24000,0
мин.брзина на вретеното 11500,0
Дијаметар на влошки за маса 3 91,0

Вметнување табела во табела подлабоко макс.0,4

Должина на маса 610,0
Ширина на маса 360,0

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review