Мени

Swiss Tool 115mm MXBS black со два ножа со еднорачно отварање и футрола

 • Ултра практична комбинација од алатки
 • Swiss Made мулти алатка со 26 функциии со кочница секој алат
 • Со еднорачно отварање на главното сечило и на секачот на појас
 • Залиха: со нарачка
 • Бренд:
 • код: 3.0326.M3N
Залиха: со нарачка
11700ден.   

Висина 19mm
Должина 115mm
Тежина 295gr
Во комплет со футрола , најлон црна боја

Мулти алатка со метал во црна боја со кочница на секоја алатка
Клешта во полн формат

Вистинска алатка за професионална намена или секојдневно користење. Со својата димензија и робусност изгледа сериозно и беспрекорно ќе ги заврши сите задачи било да работите на терен или во затворено. Овој нов модел 2022г се одликува со можност за еднорачно отварање на ножот и закривеното сечило - секач на појас. Поседува неверојатно впечатлив дизајн со црно затемнет метал на сите алатки и е во комплет со футрола за носење црна боја
 

Алатки - функции

 1. Клешта со шилест врв
 2. Секач на жица за тенки и меки жици па се до 40 HRc
 3. Секач на тврди жици
 4. Штрафцигер 2 mm
 5. Ножици
 6. Пила за метал
 7. Турпија за метал
 8. Големо сечило со еднорачно отварање
 9. Длето 7 mm и стругалка
 10. Секач на изолација на кабли по должина
 11. Секач на изолацина на кабли напречен
 12. Одстранувач на изолација и стругач
 13. Phillips штрафцигер 1/2
 14. Шило за кожа- ремен
 15. Отварач на конзерви
 16. Штрафцигер 3 mm
 17. Приклучок за отварач на плутани тапи
 18. Отварач на тапи
 19. Штрафцигер 7,5 mm
 20. Штрафцигер 5 mm
 21. Хебла отварач
 22. Лењир(cm) и агломер за 90 степени
 23. Свиткувач на жица

ДИМЕНЗИИ на клештата:
Висина: 19mm
Должина: 115mm
Ширина: 45mm

ТЕЖИНА на клештата 295g

МАТЕРИЈАЛ: Челик
Главен нож: Со кочница
Отварање на нож со една рака: ДА
Број на функции: 26
Бoja: ЦРНА

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review