Мени

Olight Perun Mini Kit батериска лампа со држач за глава

● Максимум 1,000-lumen излез од лампа големина на палец

● До 4.5- дена работа со едно полнење , користи IMR16340 полнива батерија

● Вклучува леплива трака-основа со механизам за прицврстување под агли од 60 степени

● Се користи во рака,прицврстена со двостраниот клип или магнетната задна капа и како лампа за глава 

● Магнетен USB кабел за полнење на батеријата , 6 мода на работа , преден прекинувач

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: perun-mini-kit-bk
Залиха: од лагер
4840ден.   

✔ Разни начини на користење и разновидна употреба
Perun mini kit може да се користи на повеќе начини. Со приоцврстување со двојниот клип , во рака , прикачување на железна или магнетна површина за статична употреба и секако прицврстена на облека , капа или монтирана на глава


✔ Леплива основа на текстил со подесување на агол


✔ Мала но моќна
Испорачува 1000 лумени и домет од 100 метри


✔ Подобрен клип
Двостраниот клип е со подобрен дизајн, со пошироки краеви до слотот и спречува испаѓање
✔ 60 степени ротација за поширока примена
Комплетот е со леплива основа ( velcro duty patch ) и подесување на аголот од +- 60 степени
Комплетот содржи и лента држач за поставување на глава


Технички детали општо  
Досег на зракот 100 m
Максимална количина на светлосен зрак 1000 lumen
Начин на полнење на батеријата MCC 1A Magnetic Charging кабел за полнење со магнет
Компатибилни батерии Customized 550mAh 3.7V IMR16340 rechargeable battery
Максимален интензитет на светлината 2500 candela
Начин на вклучување на модови Преден прекинувач
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија Headlamp Series
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
LEVEL 1 1,000~250 lumens
Run time LEVEL 1 1+85 minutes
LEVEL 2 250 lumens
Run time LEVEL 2 98 minutes
LEVEL 3 65 lumens
Run time LEVEL 3 6 hours
LEVEL 4 15 lumens
Run time LEVEL 4 25 hours
LEVEL 5 2 lumens
Run time LEVEL 5 4.5 days
Strobe Не
SOS / BEACON ДА
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 52 gr комплет со батерија
Должина 61,5 mm
Дијаметар на главата 21 mm
Дијаметар на телото 20,6 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена секојдневна , тактичка , спасување , пребарување, кампирање, планинарење и слично.
Содржина на пакувањето  
  Perun Mini (battery included) x 1
  Stainless Steel Pocket Clip x 1
  Headband x 1
  MCC 1A Magnetic Charging Cable x 1
  Duty Patch x 1
  Pin Tool x 1
Материјал User Manual x 1
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review