Мени

Olight i3T PLUS blue батериска лампа ( Лимитирана серија )

Продолжено траење: Напојувана од две AAA батерии , трае до 28 часа на 15 лумени.

Компактна: Лесна за носење или прикачување со двостраниот клип , на капа на џеб и друго , лесна со алуминиумско тело

Лесна за користење: Прекинувач на крајот од батеријата со избор од 15 или 250 лумени

Добра за ракување: Тело со двојна хеликс текстура со добар изглед и спречува лизгање при ракувањето

 

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i3t-plus-blue
Залиха: од лагер
2480ден.   

✔ Тенка џебна лампа со две AAA батерии
Olight i3T PLUS е тенка џебна лампа користи високо ефективна LED светлечка диода во комбинација со PMMA Оптичка леќа и продуцира мек и балансиран светлосен зрак со 15 или 250 лумени


✔ Паметен дизајн
Лесна за ракување и држење погодна за пребарување на непристапни скриени места


✔ Голема трајност на користење
Olight i3T PLUS се напојува со две стандардни тенки ААА батерии , и издржува 28 часа на 15 лумени


 

Технички детали општо  
Досег на зракот 70 m
Максимална количина на светлосен зрак 250 lumen
Начин на полнење на батеријата Optional charger
Компатибилни батерии 2x1.5V AAA Alkaline Battery (Included)
Максимален интензитет на светлината 1,240candela
Извор на светлост High Performance White LED
Тип на рефлектор / леќа PMMA Optic Lens
Начин на вклучување на модови Tail Switch
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија Series EOS
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 250~100 lumens
Run time High 1+480 minutes
Low 15 lumens
Run time Low 28 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 62 gr
Должина 133 mm
Дијаметар на главата 15 mm
Дијаметар на телото 15 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна употреба EDC , надворешни активности
Содржина на пакувањето  
  i3T Plus (Batteries Included) x 1
  Pocket Clip x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review