Мени

Olight i1R 2 PRO батериска лампа

*Подобрена верзија на Olight најпопуларната сијалица на привезок!

● Повисоки перформанси: CSP LED е во комбинација со TIR оптичка леќа , генерира максимум 180 lumeni излез , 48метри досег , 20% повеќе од предходната верзија i1R 2. 

● Нов тип на полнење: Го користи подобриот USB-C порт наместо стариот Micro-USB порт, со што го прави полнењето побрзо. Вградена 130mAh Lithium-ion батерија овозможува користење до 12 часа.

● Лесна за користење: Со едноставно вртење на главата на лампта се вклучува во два мода или се исклучува сијалицата.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i1r-pro
Залиха: од лагер
1690ден.   

✔ Подобрени  перформанси 
Поголема батерија и подобра оптика


✔ Полнење
Полнење преку подобар USB C Port , за помалку од 100 минути комплетно наполнета
✔ Лесна за користење
Со вртење на главата на батеријта се вклучува на 5 лумени , уште едно завртување оди на 180 лумени
✔ Супер лесна
Тежи околу 22грама и со должина 51mm , не пречи како привезок. Достапна во неколку бои


Технички детали општо  
Досег на зракот 48m
Максимална количина на светлосен зрак 180 lumen
Начин на полнење на батеријата USB A-C Charging Cable
Компатибилни батерии 3.7V 130mAh 10220 Rechargeable Lithium-ion Battery (Built-in)
Максимален интензитет на светлината 580 candela
Извор на светлост High Performance Cool White LED
Тип на рефлектор / леќа TIR Optic Lens
Начин на вклучување на модови No switch
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија Series EOS (Keychain)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 180 lumens
Run time High 23 minutes
Low 5 lumens
Run time Low 12 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 22 gr
Должина 51,3 mm
Дијаметар на телото 16,2  mm
Пакување Картонска кутија
Намена секојдневно користење , привезок за клучеви , надворешни активности.
Содржина на пакувањето  
  i1R 2 Pro (Battery Built-in) x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  User Manual x 1

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review