Мени

Olight i3E black батериска лампа

● Лесно вклучување: За вклучување едноставно завртете ја главата на сијалицата. Целосно водоотпорна

● AAA Батерија: Користи една AAA батерија  достапна секаде

● Супер перформанси: Користи диода со високи перформанси  Philips LUXEON TX LED и леќата е PMMA TIR која со фокусирање дава домет од 44 метри

● Мини големина: Мала колку малиот прст , тежи 19,4 gr и должина од 60,5mm

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i3E-bk
Залиха: од лагер
795ден.   

Оваа EDC секојдневна сијалица е супер погодна за носење на привезок , со димензија од само 60mm , но користи одлична Philips LUXEON TX LED и PMMA TIR леќи. Супер привезок за клучеви со големи 90 lumeni осветлување и досег од 44 метри , користи само една мала AAA батерија и затоа е супер погодна за секојдневно носење 

Технички детали општо  
Досег на зракот 44 m
Максимална количина на светлосен зрак 90 lumen
Начин на полнење на батеријата Optional Charger 
Компатибилни батерии 1.5V AAA Battery (Included)
Максимален интензитет на светлината 500 candela
Извор на светлост Philips LUXEON TX
Тип на рефлектор / леќа TIR Reflector
Начин на вклучување на модови No Switch
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија Series EOS (Keychain)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Moon 90 lumens
Run time Moon 70 minutes (NiMh), 45 minutes (Alkaline)
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 19,4 gr
Должина 60,5 mm
Дијаметар на главата 14 mm
Дијаметар на телото 12,5 mm
Пакување Blister
Намена Привезок за клучеви , секојдневно носење , подарок
Содржина на пакувањето  
  i3E EOS Flashlight x 1
  Key grip ring x 1
  AAA battery x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review