Мени

Olight Swivel green батериска лампа

● Како широкопојасна сијалица: COB панелска сијалица со високи перформанси , 3 модови на осветлување

● Како насочена лампа: LED со високи перформанси генерира две нивоа на осветленост со фокусиран и далекусежен зрак

● Силна магнетна основа: Три силни магнети вградени во постољето овозможуваат цврсто прикачување на било која железна поврпшина

● Паметен дизајн: Clip-style лесно може да се закачи на гранка,жица,џеб,ранец,тенда со помош на големиот клип вграден во основата.
Ввградена Lithium Батерија со USB-C полнење

● Лесно се открива во темно: Поседува самосветлечка лента во темно околу панелот со што брзо и лесно може да ја лоцирате во темно ако е исклучена

 

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: swivel_green
Залиха: од лагер
2990ден.

✔ EDC лампа
Екстра LED сијалица со насочено осветлување ја прави оваа лампа и секојдневен EDC модел . Поседува индикатор на наполнетост на батеријата која се полни преку USB приклучок на телото од лампата

Одлична панелна сијалица
Поседува втора сијалица COB ( панелна ) која дава широкопојасна светлина на поголема површина погодна за осветлување на работни површини или места за поправка


Компактна двоја сијалица

Swivel е компактна рачна и панелна батериска лампа за секојдневни активности или кампување COB+LED сијалица


180 степени подеслив клип
Swivel поседува голем клип како кука со блокатор подеслив под агли до 180степени со што лесно може да се насочи светлината како и да се закачи на разни предмети како жица, гранка тенда и слично.


Магнет во постољето
Поседува три силни магнети за лесно прицврстување на било која железна површина


Компактна магнетна полнива батериска лампа
Цврсто робусно куќиште ABS , со IPX4 ниво на водоотпорност од прскање, отпорно и на корозија , температура и удари.

Технички детали општо  
Досег на зракот 80 m
Максимална количина на светлосен зрак 400 lumen
Начин на полнење на батеријата USB A-C Charging Cable
Компатибилни батерии Built-in 2600mAh battery
Максимален интензитет на светлината Cool White COB (6500K) & Cool White LED (6500K)
Серија Swivel
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Floodlight Mode (High) 400 lumens
Run Time Floodlight Mode (High) 5 hours
Floodlight Mode (Med) 160 lumens
Run Time Floodlight Mode (Med) 9 hours
Floodlight Mode (Low) 12 lumens
Run Time Floodlight Mode (Low) 90 hours
Flashlight Mode (High) 200 lumens
Run Time Flashlight Mode (High) 5 hours
Flashlight Mode (Med) 50 lumens
Run Time Flashlight Mode (Med) 27 hours
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX4
Тежина 180 gr
Висина 35 mm
Должина 123 mm во преклопена положба
Ширина 51 mm
Пакување Картонска кутија
Намена Работно светло , поправки , итни случаи
Содржина на пакувањето  
  Swivel  (Батерија е вградена) x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  ABS, Magnetic Steel

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review