Мени

Olight Warrior X pro tactical батериска лампа

Високи перформанси: Max 2,100 lumeni со  500 метри домет , одлична за пребарување. спасување или други итни ситуации

Сигурна  & Професионална: Футрола , тактички прстен , агресивна глава , прекинувач на крајот , IPX8 водотпорност , издржува пад од 5 метри идеална за активности на отворено

● WML: Адаптибилна на Picatinny шина со опционален  mount (E-WM25) и далечински прекинувач (RWX07), спремна за почеток на лов!

* Ако одите на планинарење кампување или активности надвор , понесете ја оваа лампа ќе се чувствувате посигурни!

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: warrior-x-pro
Залиха: од лагер
8890ден.   

✔ Константен при употреба и супериорен
Pro верзија , подобрен изглед , поробусна и посилна


✔ Високи перформанси
Силна излезна светлина и голем досег на зракот


✔ Неколку модови на работа
Во комплет со челичен клип за прикачување кој може да се одстрани


✔ Голема батерија
Посебно димензионирана 5000mAh Lithium  батерија , трајност до 8 часови


✔ Подобрено полнење
Користи кабел за полнење MCC3 со магнетен приклучок , индикатор за степен на наполнетост и одлична струја за полнење од 2A


✔ Olight квалитет на сите елементи
Тело од цврста алуминиумска легура , со IPX8 водоотпорност и издржливост при пад од 5метри висина


✔ Тактичка употреба
Поседува подобрен прекинувач на крајот од телото преку кој може и да се избираат модови на работа, едноставна за употреба и погодна за тактичка употреба со можност за дополнителни опции

Технички детали општо  
Досег на зракот 500 m
Максимална количина на светлосен зрак 2100 lumen
Начин на полнење на батеријата MCC3 Magnetic Charging Cable
Компатибилни батерии Customized 5000mAh 21700 Battery
Максимален интензитет на светлината 62,500 candela
Извор на светлост High Performance Neutral White LED
Начин на вклучување на модови Tail Switch
Фактор на димензија Large Size (Deodorant Spray / Coke Can)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 2,100~1,000~300 lumens
Run time High 2 minutes + 100 minutes + 23 minutes
Low 300 lumens
Run time Low 8 hours
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 239 gr
Должина 149 mm
Дијаметар на телото 26,2 mm
Пакување Картонска кутија
Намена Лов , спасување , итни ситуации , војска , милиција
Содржина на пакувањето  
  Warrior X Pro (Battery Included) x 1
  Stainless Steel Pocket Clip x 1
  MCC3 Magnetic Charging Cable x 1
  Tactical Grip Ring x 1
  Привезок x 1
  Футрола x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review