Мени

Classic SD Tropical Surf

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 0.6223.T24G
Залиха: од лагер
1110ден.

Повеќе од еден век Victorinox џебните ножеви се неразделен придружник.
Classic SD моделите со димензија од 58mm се најдобриот привезок кој можете да го купите.
Овие елегантни алатки оваа година 2021 се надополнети со модели во убави свежи бои и можете да изберете боја која ќе одговара на вашиот вкус и темперамент.
Покрај ова има избор на додатоци како кожни футроли и силициумски футроли со привезок со што можете да комбинирате уште повеќе дезени

Поседуваат вкупно 7 незаменливи алатки како екстра наострен нож, комплетно функционални ножици како и мала турпија со штрафцигер на врвот.

Функции на Swiss Army Classic SD :

Мал нож
Ножици
Турпија за нокти со штрафцигер 2,5mm на врвот
Прстен за привезок
Чепкалка пластична
Пинцета

Должина во склопена положба 58mm
Дебелина 9mm
Тежина 21gr

Спакувани во пригодна кутија 

Произведено во Швајцарија

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review