Мени

Alox Classic SD Cotton Candy

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 0.6221.252G
Залиха: од лагер
1990ден.

Најпродаваниот модел на Victorinox Swiss Army Classic SD сега со Alox моделите доаѓа во неколку свежи бои во 2021 година. Овие модели се робусни издржливи со лесни алуминиумски рачки во бои како Mint, Avokado , Flamingo и дргуги.

Classic SD моделите се со мали димензии од 58mm во склопена положба и веќе се наоѓаат на илјадници привезоци за клучеви . Поседуваат вкупно 5 незаменливи алатки како екстра наострен нож, комплетно функционални ножици како и мала турпија со штрафцигер на врвот.

Classic SD е најдобриот привезок кој ќе го најдете. Посебно алоксните модели се сосема тенки и може да се сместат и во преграда на новчаник.

Гравирањето на овие алатки е можно на задната страна на посебно предвиден мазен простор , погоден за неколку 6 карактери.

Функции на Swiss Army Classic SD Alox:

Мал нож
Ножици
Турпија за нокти со штрафцигер 2,5mm на врвот
Прстен за привезок

Должина во склопена положба 58mm
Дебелина 6mm
Тежина 17gr

Спакувани во пригодна кутија 

Произведено во Швајцарија

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review