Мени

Даска за сечење средна кафена

Димензија:292 x 229 x 6mm. Тежина 248gr

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 7.4112
Залиха: од лагер
1770ден.   

Даска за сечење направена да трае
Максимално еколошка направена од дрвена маса
Модерен дизајн и голема практичност.Се изработува во три димензии и две бои
Не го уништуваат  сечилото на ножот, лесни се и едноставни за чистење. Безбедни се за 
машинско перење и отпорни на температура до 175ºC
Victorinox даските се топ додаток во кујната, може да се користат и за сервирање

Димензија:292 x 229 x 6mm. Тежина 248gr

Главни особини

 • Не ги истапува ножевите
 • Безбедни за машинско перење
 • Издржливи до 175ºC

Големини
- достапни во три димензии и две бои ( црна и кафена)
- сите големини имаат отвор за држење/ закачување, а средната и големата
имаат жлеб за сок околу целиот периметар
-неспакувни, со информации за проиизводот на налепница

Материјал
- Материјалот не е цврсто дрво, туку дрвени влакна , пресувани да за формираат композитен
 материјал 

Прозведено од Epicurean USA ексклузивно за Victorinox

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review