Мени

Електрична машина за острење ножеви Scheppach Tiger 2500 со воден камен

дијаметар ка каменот 250mm ,ширина 50mm
низок број на вртежи 90 v/min 
тежина на цела машина 16,5 kg

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 5903202901
Залиха: од лагер
14700ден.   

Идеален за лесна индустрија и професионална употреба
Идеална големина и тежина за професионално користење со одличен резултат
Супер лесна машина за употреба
 

 • Солидно цврсто куќиште, мотор отпорен на прскање со вода како и прекинувачот
 • Силен индукциски мотор за долга употреба
 • Специјален камен за острење со aluminium Oxide
 • Вклучува држач за рамни алати, длета и слично
 • Вклучва абразивна паста за полирање
 • Вклучува агломер за точно подесување на аголот на острење
 • Резервоар за вода без прскање на вода
 • Полирачко тркало со кожа за финиширање на острењето

ДИМЕНЗИИ: L x W x H  440x330x480mm
Дијаметар на каменот за острење 250mm , ширина 50mm
Грит - рапавост на каменот К220
Материјал на каменот: Високо квалитетен со aluminium oxide
Тркало за полирање дијаметар и ширина : 220 x 30 mm
Брзина на ротација 90 rpm
Мотор 230-240V
Влезна снага ; 200W
Тежина нето 16.5 kg

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review