Мени

Olight i5R EOS Blue HCRI батериска лампа

● Секојдневна лампа: Идеална секојдневна EDC лампа со батерија.

● Lithium полнива батерија: Наменска 14500 lithium-ion батерија со вграден USB-C приклучок за полнење.

● Високи перформанси: Испорачува максимални 285 lumens и максимален досег на зракот од 58 метри.

● Лесна за користење: Моментално вклучување со прекинувач на крајот на лампата со два мода од (15~285 lumens) , истиот е гумиран за да не лизга и со облик на тактички прекинувач.

● Егрономски дизајн: Со двојна спирални вдлабнатини по телото, има уникатен изглед и стил, како и подобрена вентилација и солиден грип при држење.

● Лесна и компактна: Со 60 gr и 95.4 mm во должина ,зафаќа малку простор.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i5R-eos-blue-HCRI
Залиха: од лагер
2740ден.

Висок CRI > 90 , полнива EDC лампа со прекинувач на крајот
I5R HCRI е секојдневна лампа со високо CRI за одличен природен приказ на објектите
Вградениот USB-C приклучок е компатибилен со приклучокот на телефонските уреди, целосно комаптибилен и универзален 


 Високи перформанси
I5R HCRI иако е со мала димензија дава 285lumeni и е долицна за секојдневно носење.Поседува двостран челичен клип со кој може да се прицврстува на неколку начини

 Уникатен дизајн
Дизајн со спирални бразди по телото за подобро држење и подобра вентилација.

IPX8
Водоотпорна IPX8 , до 1m потопена во вода

Технички детали општо  
Досег на зракот 58 m
Максимална количина на светлосен зрак 285 lumen
Компатибилни батерии Customized 2.4V 1420mAh 14500 Lithium-ion Battery (Compatible with standard AA alkaline batteries)
Извор на светлост High Performance Cool White LED , CRI>90
Начин на вклучување на модови Tail Switch - Заден прекинувач
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 285~150 lumens
Run time High 10+170 minutes
Low 12 lumens
Run time Low 37 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 60 gr
Должина 95,4 mm
Дијаметар на главата 17,8 mm
Дијаметар на телото 17,8 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , надворешна употреба
Содржина на пакувањето  
  i5R JCRI EOS blue ( Lithium батерија вклучена ) x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  Pocket Clip x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review