Мени

Хилта дупчалка и чекан за демолирање DH1300Plus Scheppach 1250W - 5J

 • Залиха: со нарачка
 • Бренд:
 • код: 5907902901
Залиха: со нарачка
6990ден.

Ротациониот чекан SDS-PLUS B е совршен чекан за бушење и уривање за секој професионален занаетчија. Моќниот мотор овозможува голема сила на удар од 5 џули. Чак за дупчење без клуч овозможува брзо менување на алатките за удар и дупчење.

Држачот SDS-Plus обезбедува висок пренос на енергија
Интегрираниот систем против вибрации овозможува многу ниски вибрации, дури и при тешка работа.
Моќни 5 џули за универзална употреба
Моќен мотор од 1250 вати
4 функции за сестрана работа при дупчење, дупчење со чекан, длето со и без фиксација
Фреквенција на отчукување помеѓу 0 и 4500 bpm
Пластично куќиште за удобен транспорт и складирање
Вклучува комплет со длабинско запирање, комплет за дупчење, зашилено и рамно длето
Прилагодлива дополнителна рачка за удобна работа без замор

Должина на машината 360,0
Ширина на машината 110,0
Висина на машината 250,0

Тежина 7,44kg


Напон 230V

Должина на длето 250,0
Влијание 5.0
Број на удар 4500.0

максимална брзина на мирување 850,0
Основни податоци шрафцигер
Чак за дупчење тип SDS plus

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review