Мени

Olight i5R Orange ( Limited Edition ) батериска лампа

Полнива батерија: Посебна 14500 lithium-ion батерија со вграден USB-C приклучок

Високи перформанси: Со одлична полнива батерија испорачува 350 lumens и досег на зракот од 64 метри

● Лесно вклучување: Се вклучува со прекинувач на крајот кој служи и за менување на модови на осветлување

● Егрономски дизајн:  Тело со двојни кспирални засеци со единствен дизајн и способност за ладење

● Компактна и лесна: со тежина од 60 грама и должина 95mm зазема малку простор

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i5r-orange
Залиха: од лагер
2730ден.

✔ Единствен дизајн
Лесна и нелизгачко тело
✔ Силни 350 лумени за мала димензија

 

 

Технички детали општо  
Досег на зракот 64 m
Максимална количина на светлосен зрак 350 lumen
Компатибилни батерии Customized 2.4V 1420mAh 14500 Lithium-ion Battery (Compatible with standard AA alkaline batteries)
Извор на светлост High Performance Cool White LED
Начин на вклучување на модови Tail Switch
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 350~150 lumens
Run time High 10+170 minutes
Low 15 lumens
Run time Low 37 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 83 gr
Должина 95,4 mm
Дијаметар на главата 17,8 mm
Дијаметар на телото 17,8 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , надворешна употреба
Содржина на пакувањето  
  i5R EOS (Battery Included) x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  Pocket Clip x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review