Мени

Olight Warrior X Turbo батериска лампа

●Одлични својства: Max 1,100 lumeni со 1,000-metri домет , перфектна за пребарување, спасување и други итни ситуации

●Сигурна & Професионална: Тактички прстен, агресивна предна глава, прекинувач на крајот

●WML: Адаптивна на Picatinny rails со oпционен приклучок (E-WM25L) и далечински прекинувач (ROD-7), целосно спремна за лов!

Доколку одите во природа, излет кампинг , не заборавете да ја понесете оваа сијалица , ќе се чуствувате посигурно и е корисна!

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: warrior-x-turbo
Залиха: од лагер
10390ден.   

✔ Супер перформанси 
Warrior X turbo е нова супериорна тактичка лампа , робусна и издржлива


✔ Голем досег на зракот
Warrior X turbo има компактни димензии , добро лежи во рака , има максимум 1100 lumeni излез на зракот и досег од 1000 метри


✔ Голема батерија за долготрајна работа
Користи 5000mAh 21700 , Warrior X turbo може да се користи 12,5h со едно полнење. Приклучокот за полнење е на крајот и е магнетен


✔ Нова технологија за поголема сигурност
Редизајниран капак на крајот од батеријата , пасува одлично со push-to-lock магнетниот далечински прекинувач за вклучување
✔ Одлична до детали
Фокусот на дизајанот е ставен на тактичкиот дел и до најмала ситница


✔ Разноврсна и функционална
Warrior X Turbo е идеална за професионален избор како за лов , спасување, пребарување или за носење при должност , за ова поседува незaмисливи карактеристики и е практично неуништлива.


✔ Тактичка димензија
За разни сценарија на примена и за најтешки задачи.Тестирана на пад од 1.5 метри , водоотпорна IPX8


✔ Општи карактеристики

Технички детали општо  
Досег на зракот 1000 m
Максимална количина на светлосен зрак 1100 lumen
Начин на полнење на батеријата MCC3 Magnetic USB кабел за полнење со магнет
Компатибилни батерии Customized 5000mAh 21700 Battery
Максимален интензитет на светлината 250,000 candela
Извор на светлост High Performance LED (CCT: 6,000K~6,700K)
Тип на рефлектор / леќа Smooth Reflector (Central Area and Flood Area)
Начин на вклучување на модови Tail Switch
Фактор на димензија Large Size (Deodorant Spray / Coke Can)
Серија Series Warrior
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 1100~600~300~150 lumens
Run time High 6.5 + 105 + 27 + 52 minutes
Low 150 lumens
Run time Low 12.5 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 294 gr
Должина 157 mm
Дијаметар на главата 58 mm
Дијаметар на телото 26.2 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Лов, тактичка , спасување , пребарување, полиција , војска и слично.
Содржина на пакувањето  
  Warrior X Turbo (Battery Included) x 1
  MCC3 Magnetic USB Charging Cable x 1
  Silicone Tactical Grip Ring x 1
  Привезок  x 1
  Футрола x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review