Мени

Електрична машина за острење ножеви Scheppach Tiger 2000S ,со воден камен

дијаметар на каменот 200mm , ширина 40mm ,низок број на вртежи 118 v/min

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 89490916
Залиха: од лагер
9690ден.

Идеална за домашна намена или мали работилници
Исправното оштрење на алатот е уметност за себе. Без соодветен тренинг скапите алатки може да бидат уништени.
Овој систем на оштрење дава професионален резултат и беспрекорен оштар финиш при секое користење.
Овој систем со водено ладење е лесен за користење дури и за почетници
Може да се докупат неколку алатки , така да системот лесно оштри ножеви,секири,длета , ножици и друго
 

 • Поседува силен индукциски мотор за континуирана работа
 • Каменот за острење е алуминиум оксид , за да одлично острење за пократко време, идеален и за HSS алати
 • Вклучува стега за острење рамни сечила, длета или сличен алат
 • Вклучува абразивна паста за полирање
 • Вклучува агломер за подесување на точен агол на острење
 • Садот за вода е длабок за да се спречи прскање
 • Тркало за полирање со кожен материјал за финиширање на острењето

ДИМЕНЗИИ: L x W x H  460x270x310mm
Дијаметар на каменот за острење 200mm , ширина 40mm
Грит - рапавост на каменот К220
Материјал на каменот: Високо квалитетен со aluminium oxide
Тркало за полирање дијаметар и ширина : 220 x 30 mm
Брзина на ротација 120 rpm
Мотор 230-240V
Влезна снага ; 120W
Тежина нето 8.5 kg

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review