Мени

Swiss Tool Spirit XC plus 105mm со кожна футрола назабен нож и битови

 • Произведено во Швајцарија , алатка со 35 функции
 • Ултимативен збир на функционалност , дизајн и квалитет
 • Во комплет со кожна футрола
 • Димензии (д х ш x в):105 x 35 x 16 mm .Тежина 209gr. Со шилест нож
 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 3.0238.L
Залиха: од лагер
11720ден.   

Оваа алатка со 35 функции е екстензија на основниот Swiss Tool со уште неколку алатки сместени во кожната футрола. Одличен егрономски дизајн , единствен и уникатен. Сјаен финиш на обработката и прецизност во секој поглед. Кочница за блокирање за секоја алатка и лесно мазно отварање и затварање. Предобар алат кој ќе го користите секојдневно.Мала тежина , многу функции , клешта во полна големина и робусна и практична кожна футрола.
ПВЦ држач на битови за заштрафување  со место за битови по Ваш избор

Алатки - функции

 1. Клешта со шилест врв
 2. Секач на жица за тенки и меки жици па се до 40 HRc
 3. Секач на тврди жици
 4. Штрафцигер 2 mm
 5. Ножици
 6. Пила за дрво
 7. Пила за метал
 8. Турпија за метал
 9. Големо сечило назабено
 10. Длето 7 mm и стругалка
 11. Секач на изолација на кабли по должина
 12. Секач на изолацина на кабли напречен
 13. Одстранувач на изолација и стругач
 14. Phillips штрафцигер 1/2
 15. Шило за кожа- ремен
 16. Кука за влечење
 17. Отварач на конзерви
 18. Штрафцигер 3 mm
 19. Отвор за привезок
 20. Приклучок за отварач на плутани тапи
 21. Отварач на тапи
 22. Штрафцигер 6 mm
 23. Хебла отварач
 24. Свиткувач на жица
 25. bit wrench
 26. PVC држач за битови
 27. bit Hex 3 (Inbus)
 28. bit Hex 4 (Inbus)
 29. bit Philips 0
 30. bit Philips 3
 31. bit Torx 10 ѕвезда
 32. bit Torx 15 ѕвезда
 33. Место за додатни битови
 34. мини штрафцигер рамен
 35. отварач на плутани тапи

ДИМЕНЗИИ на клештата:
Висина: 18mm
Должина: 105mm
Ширина: 35mm

ТЕЖИНА на клештата 209g

МАТЕРИЈАЛ: Челик
Главен нож: Со кочница
Отварање на нож со една рака: НЕ
Број на функции: 35
Бoja: Сива

 

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review